Forum Czas Dzieci Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzypeczki dla maluszków w Dąbrowie Górniczej
Autor Wiadomość
eowyn 

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2009-02-13, 10:46   

Tylko napiszę, ze nie polecam tej metody rodzicom, którzy powaznie myslą o tym, zeby ich dziecko grało na skrzypcach (jezeli dziecko oczywiscie jest chetne) a to dlatego, że w tej metodzie nie zwraca się tak uwagi na aparat gry, czyli ułozenie prawej i lewej ręki-w grze na skrzypcach dość specyficzne.
Nie mówie nie tylko zwracam uwagę rodziców na ten fakt.
Moja siostra uczy w szkole muzycznej ja jestem po akademii muzycznej. Moja siostra ma dwóch uczniów, bardzo trudno jej sie z nimi pracuje-nawyki z susuki pozotały i dzieci nie graja chętnie-duza część lekcji musi byc poswiecona na korekcje postawy i aaratu gry. Co nie motywuje dziciaczków do pracy-bo widzą że inne dzieci grają a one muszą pracować nad zmianami nawyków.

Aleksa

0%
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2009-02-15, 19:39   

Mylisz się, wszyscy nauczyciele Suzuki zwracają uwagę m.in. na aparat gry. ale także na pozytywne motywowanie dziecka, jego radość z odkrywania emocji jakie niesie muzyka oraz z osiągania coraz to nowych umiejętności w grze skrzypcowej.
Ponieważ także jestem nauczycielem szkolnym mogę porównać efekty obu metod - z korzyścią dla wczesnego umuzykalniania, a więc metody Suzuki. Wystarczy tylko wizyta na koncercie. Maluchy grają pięknie, z radością i bez tremy - a czy nie o to chodzi w procesie umuzykalniania dziecka?

eowyn 

0%
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2009-02-15, 20:38   

w procesie umuzykalniania dziecka tak o to właśnie chodzi
ale ja pisałam o tym jeżeli który z rodziców myśli POWAŻNIE o nauce dziecka gry na skrzypcach.
poza tym wiadomo, że jako osoba ucząca ta metodą będziesz ja chwalić
przecież w ten sposób zarabiasz pieniądze, to normalne robi się to do czego jest się przekonanym:-D
i ja nie neguje tej metody ABSOLUTNIE NIE
Przecież założeniem tej metody nie jest kształcenie muzyków-instrumentalistów, tylko rozwój intelektualny właśnie poprzez granie i naśladownictwo, prawda?

życzę powodzenia i przede wszystkim przyjemności z nauki dzieci:)

Odpowiedz do tematu